МАШИНСТВО И ОБРАДА МЕТАЛА

ПОДРУЧЈЕ РАДА

МАШИНСТВО И ОБРАДА МЕТАЛА

Машински техничар моторних возила ((IV степен) – 30 ученика

Образовни профил машински техничар моторних возила омогућава стицање стручног знања о моторима СУС, моторним возилима и опреми, њиховом правилном коришћењу и одржавању, дијагностици кварова и праћењу процеса производње., одржавања и ремонта моторних возила. Ученицима овог образовног профила обезбеђена је и бесплатна обука за возаче Б категорије. Након завршетка школовања ученици се врло лако запошљавају у бројним радионицама, техничким прегледима, предузећима машинске и ауто индустрије у држави и иностранству, а могућ је и наставак школовања на свим високошколским установама, као и наставак школовања у оквиру специјализације за V степен.  О самој атрактивности образовног профила говори и велико интересовање за упис у оквиру ванредног школовања.

Додатне погодности за ученике:
  • Стипендије у износу од  5.000,00 динара  месечно за ученике 1. разреда
  • Бесплатан  смештај и исхрана у дому ученика
  • Бесплатна обука за возаче Б категорије
  • Бесплатни уџбеници за 1. разред
  • Бесплатне посете сајму технике и сајму аутомобила…